• slider

CHÓR TRZECH DNI

2/03/2017

Z największą przyjemnością informujemy o powstaniu nowej formacji wokalnej – CHÓRU TRZECH DNI – która tworzy się właśnie w Lublinie z inicjatywy Grzegorza Głucha, lidera i dyrygenta Gospel Rain! Przesłuchania do chóru już 10 marca – serdecznie zapraszamy!

Kontynuując wieloletnią tradycję, przygotowania muzycznej oprawy liturgii TRZECH DNI – Triduum Paschalnego – a więc Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty, pragniemy po raz pierwszy rozszerzyć skład wokalny o specjalnie utworzony chór, który będzie się przygotowywał się do tych najważniejszych w Kościele świąt upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, do oprawy Liturgii zwracającej się ku najważniejszym tajemnicom Odkupienia.

Wspólnie zaśpiewamy w czasie TRIDUUM PASCHALNEGO w Kościele Rektoralnym p/w św. Piotra Apostoła (Kościół Pojezuicki) w Lublinie w dniach 13 – 15 kwietnia br.

Pragniemy stworzyć CHÓR, który wraz z chórzystami i muzykami Gospel Rain będzie się przygotowywać do tych celebracji w czasie cotygodniowych prób, śpiewając ponad 30 utworów w wielogłosowych opracowaniach. Wśród nich znajdą się najpiękniejsze pieśni pasyjne, pieśni chwały, liturgiczne części Mszy Świętej, a także hymny i pieśni na czas Wigilii Paschalnej.

PRZESŁUCHANIA do chóru odbędą się w Lublinie w sali przy kościele p/w św. Piotra Apostoła (ul. Królewska 9) w Lublinie w PIĄTEK 10 marca od godziny 18.00. Nasze zaproszenie kierujemy do osób (od 16 roku życia) kochających śpiew, zwłaszcza w grupach wokalnych, ale także osób nieposiadających wykształcenie czy doświadczenie muzyczne.

UCZESTNICY przesłuchania zobowiązani są do przygotowania dwóch dowolnych utworów muzycznych w języku polskim, bez podkładów wokalnych w postaci nagrania. Możliwe jest skorzystanie w czasie przesłuchania z pianina lub gitary (do dyspozycji na miejscu).

 

PRÓBY CHÓRU odbywać się będą w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu o godzinie 18.00 w Lublinie.

Serdecznie Was zapraszamy ! Czekamy z niecierpliwością na każdą i każdego z Was!

 

DODATKOWE INFORMACJE / PROMOCJA

Angelika Jędrzejowska / Gospel Rain
tel. 511 192 505
promocja@gospelrain.pl