• slider

Triduum Paschalne 2017 / zespół Gospel Rain i Chór Trzech Dni

10/04/2017

Serdecznie zapraszamy do Kościoła Rektoralnego p/w św. Piotra Apostoła w Lublinie, na liturgię Triduum Paschalnego, upamiętniającego trzy najważniejsze dla chrześcijan dni, w których Jezus Chrystus cierpiąc męki, ofiarował za nas własne życie, a przez Swe Zmartwychwstanie uwolnił nas od śmierci i dał nam życie wieczne.

Tegoroczne Triduum Paschalne już po raz drugi celebrować będziemy w Kościele Rektoralnym p/w św. Piotra Apostoła w Lublinie. Po raz pierwszy jednak zespołowi Gospel Rain towarzyszyć będzie Chór Trzech Dni – nowo powstała formacja wokalna, zapoczątkowana przez Grzegorza Głucha, lidera zespołu Gosper Rain.

Program Triduum Paschalnego obejmuje:

–> Liturgię Wielkiego Czwartku / 13 kwietnia 2017 / godz. 18.00
–> Liturgię Wielkiego Piątku / 14 kwietnia 2017 / godz. 18.00
–> Wielkę Sobota / Wigilia Paschalna / 15 kwietnia 2017 / godz. 20.00

Jest to kontynuacja wieloletniej tradycji zespołu Gospel Rain, który każdego roku przygotowuje w Lublinie muzyczną oprawę liturgii TRZECH DNI – Triduum Paschalnego – a więc Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty. W czasie tych najważniejszych w Kościele świąt, upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, chór Gospel Rain wraz z Chórem Trzech Dni poprowadzi oprawę muzyczną Liturgii, zwracającej się ku najważniejszym tajemnicom Odkupienia.

Nowo powstały chór wraz z chórzystami i muzykami Gospel Rain, wykona najpiękniejsze i jednocześnie naajbardziej przejmujące utwory, upamiętniające mękę i śmierć Chrystusa. Oprócz pieśni pasyjnych, pojawią się pieśni chwały, liturgiczne części Mszy Świętej, a także hymny i pieśni na czas Wigilii Paschalnej. Wraz z nowym chórem, powstały nowe, niezwykłe aranżacje pieśni zarówno powszechnie znanych, jak i tych odkrytych na nowo. Wszystko po to, by jak najgłębiej przeżyć i upamiętnić czas męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa – naszego Zbawiciela.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

DODATKOWE INFORMACJE / PROMOCJA

Angelika Jędrzejowska / Gospel Rain
tel. 511 192 505
promocja@gospelrain.pl