• slider

XIV KONCERT CHWAŁY / MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

13/05/2016

Serdecznie zapraszamy na XIV Koncert Chwały „Miłosierni jak Ojciec”, który połączony będzie z jubileuszem 25-lecia Gospel Rain. W tym roku wystąpią z nami: Olga Szomańska, Adam Krylik oraz Full Power Spirit. Zapraszamy Was na Plac Katedralny w Lublinie 26 maja, rozpoczynamy o godz. 19.00!

Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „MIŁOSIERNI JAK OJCIEC” odbędzie się tradycyjnie w wieczór Bożego Ciała w czwartek 26 maja 2016. Koncert Chwały w Lublinie, który nieprzerwanie przez trzynaście lat stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i osobistej relacji z Bogiem, w każdej swej edycji szuka nowego hasła i kierunku. W tym roku po raz pierwszy, spotykamy się na Placu Zamkowym w Lublinie!
W tym nadzwyczajnym roku, ogłoszonym jako Rok Miłosierdzia, w czasie poprzedzającym kolejne Światowe Dni Młodzieży jakie odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie, to właśnie BOŻE MIŁOSIERDZIE będzie głównym motywem tegorocznego Koncertu Chwały w Lublinie.

Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii Koncertów Chwały chór i zespół Gospel Rain, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Od wielu lat do udziału w koncercie wziełu udział największe postacie sceny chrześcijańskiej w Polsce. Tym razem to Gospel Rain będzie jednak główną postacią tego koncertu. Nie mogło być inaczej, skoro właśnie w 2016 roku zespół ten obchodzić będzie 25-lecie swojej działalności, której źródło sięga historycznych Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w roku 1991.

Do udziału w tegorocznej edycji Koncertu Chwały zaprosiliśmy Przyjaciół, zarówno Gospel Rain jak i najbardziej rozpoznawalnych Gości Koncertu. Na scenie koncertu pojawią się miedzy innymi Olga Szomańska, Adam Krylik oraz Full Power Spirit. Koncert poprowadzą: Tomasz Zubilewicz oraz Mirosław „Miru” Kirczuk. Producentem muzycznym koncertu będzie Grzegorz Głuch, kompozytor, lider Gospel Rain, autor niezliczonych już kompozycji i aranżacji piosenek, które słuchaliśmy w czasie naszych koncertów.

Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w nowych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, Chór dla Jezusa, stworzony specjalnie na tę okazję, a którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie.
Nasze przedsięwzięcie nie jest jednym z wielu koncertów czy festiwali, nie jest formą kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą wspólnotową modlitwą o doświadczenie Bożej mocy. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie. Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki niespożytej energii lubelskiego duszpasterza Ks. Mirosław Ładniaka, który był i jest inicjatorem i dyrektorem Koncertu Chwały. Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa ponad DZIESIĘĆ tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!

Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”

Więcej informacji na www.koncertchwaly.lublin.pl