• slider

XVI Koncert Chwały / Owocem Ducha jest Miłość

21/05/2018

Z największą przyjemnością chcemy zaprosić Was na kolejny, już szesnasty KONCERT CHWAŁY. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „OWOCEM DUCHA JEST MIŁOŚĆ” odbędzie się jak zawsze w wieczór Bożego Ciała w czwartek 31 maja na Placu Zamkowym w Lublinie!

Tytuł tegorocznego Koncertu jest naturalnie powiązany z przeżywanym w Kościele rokiem Ducha Świętego. To właśnie Jego Osobie, Jego działaniu i owocom poświęcona jest obecna edycja koncertu. Wierzymy, że przez muzykę, świadectwo, wspólnotę i Słowo doświadczymy Jego tchnienia i mocy. Czekamy na Jego działanie w sercach uczestników koncertu, które rodzi Miłość.

Głównymi gośćmi koncertu będzie wyjątkowa, muzyczna Rodzina, od wielu lat ściśle związana z Lublinem. W koncercie zaśpiewa KRZYSZTOF CUGOWSKI, którego głos na stale wipisał się w historię polskiej muzyki kilku ostatnich dekad, frontman Budki Suflera, twórca niezapomnianych interpretacji i wykonań. Towarzyszyć mu będą synowie – PIOTR CUGOWSKI, jeden z najwspanialszych polskich wokalistów, zachwycających swą barwą i niewyobrażalną wręcz skalą głosu oraz WOJCIECH CUGOWSKI, znakomity gitarzysta, wokalista, kompozytor.

Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii Koncertów Chwały chór i zespół Gospel Rain, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów chrześcijańskich, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, kompozytor i dyrygent, autor niezliczonych już kompozycji i aranżacji piosenek, które słuchaliśmy w czasie naszych koncertów.

Koncert od wielu lat jest wyjątkowym przeżyciem muzycznym. Corocznie program koncertu tworzą znakomite i nowe opracowania piosenek, utrzymanych w stylistyce gospel, praise’n’worship. Na scenie zaśpiewa równocześnie aż 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, Chór dla Jezusa, stworzony co roku specjalnie na tę okazję, którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych utworów w całkowicie nowatorskiej odsłonie.

Koncert otworzy zespół Good God, która w radosnym klimacie reggae zaśpiewa zarówno piosenki z nowej płyty „On jest”, jak i kilka najbardziej znanych pieśni pielgrzymkowych.

Nasze przedsięwzięcie nie jest jednym z wielu koncertów czy festiwali, nie jest formą kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą wspólnotową modlitwą o doświadczenie Bożej mocy. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie. Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki energii lubelskiego duszpasterza Ks. Mirosław Ładniaka, który jest inicjatorem i dyrektorem Koncertu Chwały.

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa kilkanaście tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!

Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”

 

Plac Zamkowy Lublin
31 maja
19:30