• slider

XIII Koncert Chwały w Lublinie

3/06/2015

Już jutro 4 czerwca jedno z najbardziej wyczekiwanych, corocznych wydarzeń – XIII Koncert Chwały, w tym roku pod hasłem „Uwierzcie w Ewangelię”. Zaczynamy o godzinie 19.30 na Placu Litewskim. Wznieśmy wspólnie dłonie ku Niebu, muzyką wielbiąc Jego Imię!

Koncert Chwały w Lublinie, który nieprzerwanie przez trzynaście lat stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem. W tym roku najważniejsze dla nas staje się SŁOWO, to które wypowiada Sam Bóg. Ewangelia, jako żywe Słowo, które opowiada o Zbawieniu, zachęca do nowego życia, tętni mocą Ducha Świętego, będzie najważniejszym motywem tegorocznego Koncertu.

Głównym gościem koncertu będzie Kuba BADACH, jeden z najbardziej niezwykłych, najbardziej rozpoznawalnych, najbardziej emocjonalnych głosów polskiej muzyki. Od wielu lat niedościgniony interpretator najpiękniejszych polskich piosenek, obdarowany niesamowitą barwą głosu, wyobraźni muzycznej i gustu. Wokalista zespołu Poluzjanci.

W koncercie zaśpiewa także Kasia DEREŃ, charyzmatyczna i niepowtarzalna solistka, od kilku lat jedna z najbardziej cenionych, młodych polskich wokalistek, która po wielu sukcesach telewizyjnych zyskała opinię najbardziej obiecującego głosu polskiej sceny.

Muzyczny fundament koncertu stanowi od początku historii naszej inicjatywy trzydziestoosobowy chór i zespół Gospel Rain, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Dodatkowo pojawi się Teatr ITP z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prowadzony przez ks. Mariusza Lacha oraz chór stworzony z osób konsekrowanych różnych wspólnot.

Jak co roku nie zabraknie również 100-osobowego Chóru dla Jezusa, stworzonego specjalnie na tę okazję, a którego członkowie podczas ćwiczeń warsztatowych przygotowują ambitny, wielogłosowy repertuar.

Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, a reżyserem Marcin Wąsowski. Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w nowych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie. Będzie można usłyszeć utwory z NOWEJ PŁYTY ZESPOŁU GOSPEL RAIN, której nagranie zaplanowane jest na wrzesień tego roku.

Nasze przedsięwzięcie nie jest jednym z wielu koncertów czy festiwali, nie jest formą kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą wspólnotową modlitwą o doświadczenie Bożej mocy. Dlatego finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie. Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki niespożytej energii lubelskiego duszpasterza Ks. Mirosława Ładniaka, który był i jest inicjatorem i dyrektorem Koncertu Chwały.

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa ponad DZIESIĘĆ tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!
Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”.

 

KONTAKT:
Agnieszka Słowik
GOSPEL RAIN – MANAGMENT
tel. 519 115 468
koncerty@gospelrain.pl