• slider

Telewizyjny koncert kolęd Golec uOrkiestra & Gospel Rain

21/12/2014

W Boże Narodzenie 25 grudnia o godzinie 13.30 w TVP1 odbędzie się premiera koncertu kolęd w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra i Gospel Rain, zarejestrowanego w Bukowinie Tatrzańskiej.

Premiera telewizyjna koncertu kolęd, nagranego w grudniu 2014 roku w niezwykłej, tatrzańskiej scenerii pięknego kościołka w Bukowinie Tatrzańskiej, prezentować będzie zbiór kilkunastu najpiękniejszych kolęd i pastorałek, w etnicznych, góralskich i bardzo klimatycznych aranżacjach. Wśród nich znalazły się dobrze znane i śpiewane kolędy: Anioł Pasterzom mówił, Do Szopy, Przybieżeli do Betlejem, Tryumfy Króla Niebieskiego… ale także związane z folklorem Tatr pastorałki: Hojka czy Oj Malućki. Prawdziwą perełką stała się jednak autorska pastorałka braci Golec Przysiadło Słonko, która wybrzmiała w niezwykłej bałkańsko-góralskiej aranżacji.

Przygotowania do realizacji koncertu trwały przez kilka miesięcy. Przyświecało im pragnienie, by ukazać tradycję i piękno świętowania Bożego Narodzenia w kulturze góralskiej, w możliwie najprawdziwszej postaci. Tym razem Golec uOrkiestra, zabrzmiała bardziej folkowo, szczególnie dzięki wykorzystaniu wielu etnicznych instrumentów – dud, trombitów, kobz. W takiej roli objawił się także nasz chór Gospel Rain, który wybrzmiał niezwykłymi etnicznymi zaśpiewami i partiami chóralnymi, w jak zawsze niepowtarzalnych aranżacjach Grzegorza Głucha. W koncercie wzięło również udział kilkadziesiąt dzieciaków z Fundacji Braci Golec oraz dzieci z zespołu „Mali Wierchowianie”. Takiej fuzji stylów, brzmień i pasji w opracowaniach kolęd… jeszcze nie było. A wszystko po to, by pieśni Bożego Narodzenia, które znamy i kochamy wybrzmiały najbardziej emocjonalnie, prawdziwie i pięknie.

Bezpośrednio po ogromnym sukcesie naszego wspólnego koncertu kolęd, nagranego w grudniu 2013 roku w Bazylice Jasnogórskiej, który obejrzało w TV Polsat aż 4 miliony widzów i jaki znalazł się na nowym dwupłytowym albumie Golec uOrkiestra (mającego już status Złotej płyty), chcemy zaprosić do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu, nagranego w iście baśniowej scenerii.

 

Jesteśmy pewni – to będzie naprawdę najważniejsze muzyczne wydarzenie Bożego Narodzenia AD 2014!

 

Kontakt i informacje:

Angelika Jędrzejowska

Gospel Rain / Promocja i media

tel. (+48) 511 192 505

e-mail: promocja@gospelrain.pl