• slider

Spotkanie Wolontariuszy ŚDM z Papieżem Franciszkiem

29/07/2016

Już za dwa dni / 31 lipca / jedno z najmocniej wyczekiwanych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Polsce – spotkanie wolontariuszy z papieżem Franciszkiem w TAURON Arenie Kraków! Gospel Rain wspólnie z Golec uOrkiestra poprowadzi muzyczną oprawę całego wydarzenia! 

Spotkanie Wolontariuszy z Ojcem Świętym odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.00, ale już od godziny 14.00  w TAURON Arenie Kraków rozpocznie się specjalnie przygotowany przez Gospel Rain i Golec uOrkiestra program artystyczny. Plan całego wydarzenia podzielony został na dwie części: pierwsza ma być czasem podsumowania ostatnich kilkunastu miesięcy przygotowań do Święta Młodych, które nie byłyby możliwe bez udziału wolontariuszy. Prowadzić ją będzie trójka młodych ludzi zaangażowanych w wolontariat długoterminowy oraz program Wolontariatu Plus. Natomiast druga część spotkania odbędzie się już w obecności Ojca Świętego,  a przewodniczyć  jej będzie bp Damian Muskus i ks. Rafał Buzała – szef sekcji wolontariatu w KO ŚDM. W czasie jej trwania papież Franciszek wygłosi specjalne przemówienie skierowane do zaangażowanych w organizację tego wydarzenia młodych.

W repertuarze pojawią się znane pieśni uwielbienia w nowych aranżacjach, utwory z repertuaru Gospel Rain, w tym pieśni z najnowszej płyty „Ogień” oraz dobrze znane utwory Golec uOrkiestra. Nie zabraknie także hymnu ŚDM „Błogosławieni Miłosierni”, pieśni „Abba Ojcze”, „Barka”, a także nowego utworu Gospel Rain „Miłosierni jak nasz Pan”, który powstał z okazji Światowych Dni Młodzieży i roku Miłosierdzia.

Poza częścią koncertową, w programie przewidziane są również świadectwa młodych ludzi: z Polski i kraju, w którym odbędą się następne Światowe Dni Młodzieży, czy specjalnie przygotowane przez sekcję wolontariatu filmy. Wydarzenie to jest dedykowane zarówno wolontariuszom krótkoterminowym z Polski i ze świata, jak i zaangażowanym w parafiach w całej Archidiecezji Krakowskiej.

Spotkanie Wolontariuszy z papieżem Franciszkiem transmitowane będzie w TVP, szczególnie w TVP INFO. Już teraz zapraszamy do Krakowa oraz przed odbiorniki!!!

 

Promocja / media:
Angelika JĘDRZEJOWSKA / tel. 511 192 505 / promocja@gospelrain.pl

www.sdm.lublin.pl/arenamlodych
www.facebook.com/GospelRain