• slider

Koncert kolęd z Golec uOrkiestra, POLSAT’ 2013

10/11/2014

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia w grudniu 2013 roku wyemitowano telewizyjny koncert kolęd, który został nagrany w Bazylice na Jasnej Górze. Był to niemal dwugodzinny koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Golec uOrkiestra oraz wspierającego zespół chóru GOSPEL RAIN.

W koncercie wybrzmiało niemal trzydzieści najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, pieczołowicie przygotowanych oraz na nowo zaaranżowanych, zagranych z wielką pasją i wrażliwością. Ich siłą była rozpoznawalna od lat siła głosów i instrumentów Golec uOrkiestra, pięknie harmonie i moc brzmienia chóru Gospel Rain, potęga brzemienia instrumentów dętych, sekcji smyczkowych, a także niezwykłych instrumentów – dud, trombitów, kobz i wielu innych brzmień. Takiej fuzji stylów, brzmień i pasji w opracowaniach kolęd jeszcze nie było. W koncercie wzięła udział znakomita skrzypaczka i zwyciężczyni konkursu im. Wieniawskiego Agata Szymczewska oraz dzieci z Fundacji Braci Golec.

Wspaniały i przygotowany z ogromnym rozmachem koncert wyemitowany w TV POLSAT obejrzało w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia aż 4 miliony widzów. Kolędy i pastorałki wsparte aranżacjami chóru w opracowaniu Grzegorz Głucha znajdą się na płycie CD i DVD wydanej w roku 2014. Ogromny sukces projektu przyczynił się do dalszej współpracy obu zespołów.