• slider

Gospel Rain i dwie trasy kolędowe tej zimy!

12/12/2016

Już w najbliższy weekend Gospel Rain rozpocznie dwie trasy kolędowe! 16 grudnia wraz z zespołem Golec uOrkiestra zakolędują w Poznaniu, a dwa dni później 18 grudnia zagrają koncert kolęd projektu „EMMANUEL. Pieśni o Narodzeniu”. W tym roku będzie się działo!

Już po raz trzeci Gospel Rain został zaproszony do udziału w projekcie kolędowym zespołu Golec uOrkiestra! Już 16 grudnia w Poznaniu wspólnie rozpoczną trasę koncertową po największych arenach widowiskowych w Polsce! W styczniu Gospel Rain pojawi się u boku Golec uOrkiestra także we Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach oraz Krakowie! Wielki zaszczyt i radość! W koncercie wybrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, w nowych, wyjątkowych aranżach, zagrane z wielką pasją i wrażliwością. O ich wyjątkowości stanowi siła głosów i instrumentów Golec uOrkiestra, pięknie harmonie i moc brzmienia chóru Gospel Rain, potęga brzemienia instrumentów dętych, sekcji smyczkowej, dud, trombitów, kobz i wielu innych brzmień. Takiej fuzji stylów, brzmień i pasji w opracowaniach kolęd jeszcze nie było!

W tym roku zespół Gospel Rain powraca również do własnego, wyjątkowego projektu „EMMANUEL. Pieśni o Narodzeniu”! Program koncertów w ramach trasy wypełnią przede wszystkim znane polskie kolędy i pastorałki w nowych, znakomitych aranżacjach muzycznych łączących piękną, polską tradycję z nowoczesnymi stylami i trendami muzycznymi. Połączenie emocji polskich kolęd, z mocą chóru gospel, niezwykłymi harmoniami, dynamiką, radością i zaskakującymi rozwiązaniami muzycznymi – to najmocniejsze atuty tego projektu. Absolutnie nowatorskim pomysłem jest powiązanie tekstów kolęd z najbardziej niezwykłymi frazami biblijnymi, wyjaśniającymi tajemnicę Narodzenia – wypełnienia obietnicy nadejścia Emmanuela. Dlatego finałem koncertu jest specjalnie napisana – i bardzo dobrze już znana – piosenka EMMANUEL. Premiera projektu miała miejscu w Lublinie w styczniu 2013 roku. W koncercie premierowym wzięli udział goście, znakomici wokaliści: Beata BEDNARZ, Piotr CUGOWSKI, a także Piotr NAZARUK i raper KOLAH.

 

JUŻ WKRÓTCE KOLEJNE INFORMACJE O KONCERTACH!!!

 

promocja / media:

Angelika JĘDRZEJOWSKA

Tel. 511 192 505

promocja@gospelrain.pl