• slider

26 LUTY 2016 / PREMIERA NOWEJ PŁYTY „OGIEŃ” !!!

9/02/2016

Z wielką radością zapraszamy na wielkie wydarzenie – uroczysty koncert, podczas którego odbędzie się oficjalna PREMIERA najnowszej, koncertowej płyty zespołu GOSPEL RAIN „OGIEŃ”. Wstęp wolny!

Mamy wielką niespodziankę dla wszystkich naszych Przyjaciół, Słuchaczy. Zapraszamy na KONCERT PREMIEROWY jaki odbędzie się w Auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie w piątek 26 lutego o GODZ. 17.00. Koncert będzie się odbywać w ramach Dni Otwartych KUL.

Gościem specjalnym koncertu będzie KASIA DEREŃ, która także zaśpiewała podczas koncertu / rejestracji płyty OGIEŃ.

Płyta „OGIEŃ” to starannie i ambitnie zaplanowany projekt muzyczny, którego trzonem są nowe, w większości po raz pierwszy wykonane piosenki, autorstwa Grzegorza Głucha, lidera Gospel Rain i członków zespołu.

Cieszymy się, że nasze zaproszenie do udziału w nagraniu płyty przyjęli Łukasz i Paweł Golec, znakomici polscy muzycy, bodaj najbardziej znany polski muzyczny duet braci-bliźniaków, rozpoznawalni głównie jako frontmeni zespołu Golec uOrkiestra ale także jako uznani muzycy sesyjni, grający u boku największych gwiazd. Obok nich pojawiły się znakomite solistki: Olga Szomańska – wokalistka, ostatnio także aktorka, do dziś niezapomniany głos oratoriów Piotra Rubika, przez ostatnie lata słyszalny zarówno w jej własnych piosenkach, spektaklach, jak i koncertach oraz Kasia Dereń – jeden z najbardziej obiecujących i nietuzinkowych głosów polskiej estrady, genialna interpretatorka najpiękniejszych piosenek, obdarowana niezwykłą skalą i siłą wokalu. Towarzyszył nam także Mate.o – kompozytor i autor tekstów wielu hymnów i pieśni chwały, mistrz interpretacji i pasji śpiewania. Całosci dopełniły cudowne frazy orkiestry smyczkowej, zaaranżowanej i kierowanej przez Michała Ostrowskiego.

Zarejestrowane na płycie utwory, to pieśni zawierające niezwykłe przesłanie i moc, wyznanie wiary oraz świadectwo, wołanie o życie w pełni radości i nadziei. Pieśni, jakie znajdą się w programie koncertu premierowego jak i płyty, nie są przypadkowym zestawem, ale przemyślaną kolekcją. Dominują wśród nich utwory, sięgające do biblijnych fraz, głównie strof Księgi Izajasza i Psalmów, ogłaszających nadzieję i chwałę Bożą.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Informacje szczegółowe:

Agnieszka SŁOWIK
tel. 519 115 468
koncerty@gospelrain.pl